Přestože je otázka, jak se dostat do podzemí, zodpovězena na stránce Podzemí v Otázkách a odpovědích, tzv. FAQ, přinášíme zde krátký návod, kde zaparkovat a jak se k nám dostat.

Na Mapy.cz, při Google Maps najdete místo, kde začíná prohlídka jako Hornické muzem Horní Město, popř. Úpadnice na Staré patro, to je případ seznamovských map.

Návod:

1) Pokud přijíždíte autem, nejjednodušší cesta je zaparkovat na obecním parkovišti (kapacita 14 parkovacích míst), nacházející se v samotném centru obce mezi hasičskou zbrojnicí a místním kostelem. Odkazy na Mapy.cz: parkoviště a Google Maps: parkoviště.

2) V případě seznamovské navigace funguje z parkoviště pěší navigace, která Vás dovede až přímo k portálu štoly.

3) Z parkoviště je to pouhých 218 m chůze a během cesty sledujte žluté šipky s hornickými kladívky.

4) Uvidíte-li dopravní značku “konec obce” (je na ni taktéž šipka), odbočte doprava a záhy uvidíte velkou obrazovou ceduli a po cca 30 m dva hornické exponáty, důlní nakladač NL-12V a důlní vozík, na kterém je nápis “RD Jeseník, závod Horní Město 1965-1970”. To už jste necelých 20 m před cílem, kde už na Vás budou čekat průvodci.

Pozn. Bude-li Vám někdo tvrdit, že štola, kde se provází, je jinde, ignorujte prosím tyto rady. Dojdete k jiné štole, tzv. úpadnici Eva a zpátky Vás bude čekat nepříjemná cesta do kopce dlouhá cca 700 m s převýšením 67 m.

 

 

 

Před cestou do Horního Města vemte prosím na vědomí, že počasí zde může být zcela odlišné než z místa, odkud vyjíždíte.